«RADIATION» – німецько-британо-український театральний проєкт, що досліджує зв'язок Чорнобильської катастрофи та пандемії COVID-19.

Це шоу-примара, шоу-катастрофа, шоу-колаж про знайомий незнайомий світ, реконструйована із архівник записів і текстів, зі сторінок літератури, з нашої пам`яті та уяви.

З початком грудня команда митців з Британії, Німеччини та України зібралась у Києві, щоб створити першу версію вистави" RADIATION" на Подолі.

Використовуючи перформанс, хореографію, світлову інсталяцію, відео-арт та лайв електронну музику, команда занурюється в особисті та колективні історії, формує цифрову "телестудію у головах", катастрофу, як стан буття: сучасності і майбутнього.

Мова вистави – українська та англійська

17, 18 та 19 грудня –
ПЕРШІ покази «RADIATION»
у мистецькому просторі "8"
на Нижньоюрківській, 31.

реєстрація:
Живучи нині, ми не можемо уникнути пандемії як теми.

Але що якщо Подивитися на пандемію крізь ДОСВІД ядерної катастрофи?

Радіація, як інша форма невидимої загрози, дозволяє дослідити недалеке минуле, і зокрема – спадщину Чорнобиля.


Після катастрофи в зоні відчуження все мало нормальний вигляд: квіти квітнули, дерева росли та давали плоди. Але водночас – все змінилося.


Більше нічого не було таким, яким здавалося на перший погляд.


І це розділило близьких, як і пандемія сьогодні. Знову люди зводяться до предметів, знелюднюються, відокремлюються. Знайомий.. незнайомий.. світ. Як збагнути, де ми? Що з нами коїться?

Є вагома причина, чому білоруська журналістка та письменниця Світлана Алексієвич називає свою «Чорнобильську молитву» «хронікою майбутнього».


Як історія, яку ми не пережили самі, переноситься нашим суспільством у сучасність? Як Чорнобиль передається у нашому нинішньому житті, хоча більшість навіть не народились у 1986 році?


Команда Hooligan.Art Community використовує тему Радіації, як відправну точку для вільного дослідження, дозволяючи собі вільну інтерпретацію сюжетів, ідей та текстів. Це шлях до ще ширшої теми про минуле та як воно впливає на сьогоднішнє.


«RADIATION» –
театр у форматі "work in-progres"

RADIATION створено британським режисером Peter Cant спільно з українськими акторами. Разом команда працює уже 5 рік та випускає вистави, які показують у Німеччині, Україні та Великобританії.

Робота над проєктом почалась далекого 2020 у старому допандемічному світі, і продовжилась 2021 у новому постпандемічному цифровому світі на резиденції в Дніпрі у Dnipro Center for Contemporary Culture за участі British Counsil та ГОГОЛЬFEST (Taking the stage 2.0).
Ми — трупа, орієнтована на конкретне місце, тому фізичний простір і те, як тіло його «читає» й трансформує, — центр нашого дослідження.

Починаємо з вивчення простору за допомогою почуттів, спочатку прибираючи зір, щоб пов’язати тіло і простір. Імпровізуємо. Поєднуємо різноманітні стилі виконання або форми.

Мені подобається сприймати це як «співавторство». Наприклад, у нашій роботі художниця зі світла реагує не на текст чи фіксовану концепцію, а відкриває природу кімнати, в якій ми працюємо, за допомогою експериментів з проєкцією та кольором. Потім це вказує загальний напрямок роботи. Те ж саме стосується тих, хто працює з відео чи музикою.

Це проєкт, в якому я заохочую особисте дослідження та співпрацю. Мені дуже пощастило, що люди у нашій команді виконують роботу в обох напрямках на дуже високому рівні.
Пітер Кант, режисер "RADIATION"
КОМАНДА ПРОЄКТУ
РежисерPeter Cant (DE/UK)
АкториМіра Жучкова та Данило Шраменко
ХореографMathis Kleinschnittger (DE)
ДраматургиняEloise Lally (UK)
Дизайн освітленняНаталка Перчишена
Live electronic compositionОлеся Онікієнко
Дизайн костюмівПавєл Кураксін
Режисерка відео Любов Слюсарова

Організаційний та технічний супровід – Космос табір
Локальна підтримкаМистецький простір "8"

The i-Portunus Houses pilot scheme is implemented on behalf of the European Commission. Coordinated by the European Cultural Foundation (Amsterdam), the i-Portunus Houses consortium involves MitOst (Berlin) and the Kultura Nova Foundation (Zagreb).
Слідкувати за Hooligan.Art Community:
Click to order
Реєстрація "RADIATION" @ Нижньоюрківська 31
Total: 
Ім`я
Прізвище
Номер телефону
Контакт telegram ( @nick_name)
*Зверніть увагу:
- вхід на подію відбувається виключно за списками (Прізвище-Ім'я)
- квитки або будь-які інші підтвердження на пошту не приходять